Brýlové čočky

Nabízíme vám pět druhů kvalitních čirých plastových brýlových čoček a dva druhy čirých brýlových čoček minerálních. Nabízíme pouze brýlové čočky jednoohniskové, čočky bifokální a multifokální není v tuto chvíli možné zhotovit. Dále nabízíme také brýlové čočky samozabarvovací (2 druhy plastových a 1 druh minerálních) a sluneční (pouze plastové) brýlové čočky.

Druhy brýlových čoček – povrchová úprava, index lomu, dioptrické rozpětí, ceník

Plastové versus minerální čočky

Plastové čočky mnohem lépe zabraňují pronikání UV záření do oka, jsou snáze barvitelné, méně náchylné na rozbití, neboť nejsou tak křehké, ale oproti sklu jsou měkčí (náchylnější k poškrábání). Proto jsou námi nabízené brýlové čočky opatřeny ochrannou vrstvou, která ztvrdí povrch proti poškrábání. Moderní a pro denní použití dnes zřejmě nejrozšířenější materiál brýlových čoček (plast) charakterizuje především jeho nižší hmotnost, která běžně dosahuje asi o 40% nižších hodnot než u brýlových čoček minerálních. Plastové čočky do dioptrických brýlí volí zejména zákazníci, kteří brýle používají v aktivním denním životě. Volí zejména komfort nošení a nižší náchylnost ke zničení. Tyto vlastnosti jsou v dnešní rychlé době klíčové. Dále by měly být samozřejmostí u dětí, zejména z důvodu bezpečnosti (nehrozí rozbití a poškození oka). Brýlové čočky minerální jsou odolnější, avšak zároveň těžší.

Poznámka: Veškeré nabízené typy brýlových čoček mají omezený rozsah dioptrií od + 6.00 do – 6.00 Dpt a zároveň omezené výše cylindru do hodnoty – 2.00. Samozabar­vovací brýlové čočky pak mají omezení od + 4.00 do – 4.00 Dpt. Prosíme ty, co mají své hodnoty vyšší, než jsou hodnoty výše uvedené, vyplňte objednávku a hodnoty z poukazu vepište do poznámky v posledním kroku před odesláním objednávky. My Vás budeme kontaktovat hned, jak to bude možné. Samozřejmě nás můžete také kontaktovat vy, přes náš formulář zde. Nebo na našem telefonu 516 809 313 (Po – Pa od 8 do 17).

Vysvětlení základních pojmů

Tvrzení brýlových čoček

Plastové brýlové čočky jsou měkčí než minerální skleněné, nicméně jsou odolnější proti rozbití. Tvrzením se upravují proto, aby se tvrdostí vyrovnaly tvrdosti skla a tím byly odolnější vůči poškrábání.

UV ochranná vrstva

Stejně jako opalovací krém chrání Vaše tělo před nebezpečnými UV paprsky, UV ochranná vrstva brýlí zabrání pronikání týchž paprsků do Vašich očí. Běžné plastové brýlové čočky samy o sobě zabraňují pronikání většiny UV paprsků, nicméně UV ochranná vrstva Vám zajistí 100% bezpečnost Vašich očí a je nejvíce efektivní při vysokých dioptriích. Všechny námi nabízené čočky mají.

Antireflexní úprava

Každá brýlová čočka odráží část dopadajícího světla (8–10%). Antireflexní vrstva snižuje odrazivost od brýlových čoček a tím propouští více světla k očím. To vede k většímu pohodlí a menší námaze očí. Její přínosy oceníte hned v několika situacích – při umělém osvětlení, u televize, v kině v divadle, zkrátka všude tam, kde vládnou zhoršené světelné podmínky. Zvyšuje ostrost a kvalitu vidění. Další kladný efekt přináší při řízení. S antireflexní vrstvou jsou světla protijedoucích aut lépe ohraničená a neoslňují tolik jako bez použití této úpravy.

EMI / Antistatická úprava

EMI (z anglického Electro Magnetic Interference) je vrstva, která má omezit záření vycházející z monitoru počítače. Primárně má ulevit od únavy očí. EMI dále omezuje ulpívání nečistot na brýlových čočkách. Tím snižuje potřebu čištění a zároveň prodlužuje jejich životnost. Většina námi nabízených brýlových čoček EMI obsahuje, pouze pokud zákazník preferuje brýlové čočky bez této vrstvy, nabízíme brýlové čočky také bez ní.

Index lomu

Jedná se o dělení, které je pro plastové i minerální čočky shodné. U plastových brýlových čoček je nejvyšší nabízený index lomu 1.74. Základní index lomu nabízíme 1.56. Dále nabízíme ztenčené čočky, které mají index lomu 1.6.

Čím vyšší index lomu čočka má, tím tenčí je. Díky optimálnímu výběru čoček vzhledem k Vaší oční vadě (velikosti dioptrií) lze dosáhnout velmi kvalitního výsledného efektu vidění ve spojitosti s celkově příjemným vzhledem brýlí.

Čočky dle velikosti dioptrií (dle potřebné korekce)

Hodnota dioptrií Doporučený typ brýlových čoček
Do 2.50 Vhodným typem brýlových čoček jsou čočky základní (1.56). Avšak tento typ čoček není již vhodný při hodnotách dioptrií nad +/-2.00 a zároveň při denním nošení brýlí – zde doporučujeme čočky základní plus vč. antireflexu. Při výběru obrub s tenčími stranicemi či výběru polobruby a bezrámečkových obrub doporučujeme již také čočky ztenčené – a to z důvodu, že tloušťky čočky z bočního pohledu na brýle je příjemně akceptovatelná. Nevznikne tedy tzv. efekt popelníku :)
Nad 2.50 Při hodnotách nad 2.50 dioptrie doporučujeme do jakýchkoli obrub brýlové čočky s vyšším indexem lomu. Na výběr máme ze dvou variant – čočky ztenčené plus (n=1.61) nebo ultratenké plus (n=1.67). Jsou tenčí než základní plastové nebo minerální skleněné čočky o stejné dioptrické hodnotě. Díky dostupným úpravám a správnému výběru čoček vzhledem k Vaší oční vadě lze dosáhnout velmi kvalitního výsledného efektu vidění ve spojitosti s příjemným vzhledem.
Nad 4.00 Při hodnotách nad 4.00 dioptrie doporučujeme do jakýchkoli obrub brýlové čočky s vyšším indexem lomu. Konkrétně brýlové čočky ultratenké plus (n=1.67) plastové nebo ultratenké plus minerální (n=1.7). Jsou tenčí, než základní plastové nebo minerální skleněné čočky o stejné dioptrické hodnotě. Díky dostupným úpravám a správnému výběru čoček vzhledem k Vaší oční vadě lze dosáhnout velmi kvalitního výsledného efektu vidění ve spojitosti s příjemným vzhledem.

Čočky dle typu obrub

Typ obruby Doporučený typ brýlových čoček
celoobruba Při volbě klasické obruby, jež obepíná brýlovou čočku po celém jejím obvodu, je na výběr pestrá paleta nabízených brýlových čoček. Volit lze brýlové čočky čiré, samozabarvovací či sluneční. Co se materiálu týče, tak můžete volit brýlové čočky plastové (pouze tvrzené nebo s dalšími vrstvami jako je antireflexní a antistatická „počítačová“ vrstva) nebo minerální (skleněné). Pouze sluneční brýle jsou zhotovovány výhradně z čoček plastových.
poloobruba Při volbě vázaných obrub, neboli poloobrub, u kterých je část brýlové čočky obepnuta silonem, jsou na výběr brýlové čočky čiré, samozabarvovací či sluneční. Zabrousit do toho typu obrub lze pouze brýlové čočky plastové, doporučovány jsou plastové brýlové čočky „altex“ pro jejich optimální vlastnosti jak pro broušení, tak i následnou odolnost oři nošení. Altex je vysokoindexní čočka (index lomu 1,60), která je díky své pevnosti a lehkosti preferována optiky před ostatními možnosti plastových brýlových čoček.
vrtaná obruba Do vrtaných neboli bezrámečkových obrub doporučujeme výhradně plastovou čočku „altex“ pro její optimální vlastnosti při použití do vrtaných obrub. Altex je vysokoindexní čočka (index lomu 1,60), která je díky své pevnosti a lehkosti preferována před ostatními možnosti plastových brýlových čoček.
 

Proč brýle od nás...

  • Dioptrické brýle, obroučky, více než 400 modelů obrub, vše skladem
  • Odborné poradenství optometristy
  • Kvalitní obroučky za nejnižší ceny
  • Brýlové čočky (skla) čiré, samozabarvovací, sluneční
  • Zkuste si brýle jako naživo v naší aplikaci Virtuální zrcadlo
  • On-line platby samozřejmostí
  • Jistota zavedené společnosti
 


 
Líbíme se Vám? Dejte like! pinterest google+