Druhy brýlových čoček

Nabízíme zabroušení brýlových čoček plastových i minerálních. Níže naleznete rozdělení a popis všech čoček. Zcela na konci stránky jsou uvedeny ceníky všech nabízených brýlových čoček.

Obecnější informace o brýlových čočkách naleznete zde.Nabízené býlové čočky
A. Plastové B. Minerální
a. čiré základní 1.56 základní 1.5
základní plus 1.56 základní plus 1.5
ztenčené plus 1.61 ultratenké plus 1.7
ultratenké plus 1.67
Altex pro vrtané/polo obruby 1.6
b. samozabarvovací Transitions 6 1.5 základní dohěda/šeda 1.56
základní plus dohněda/šeda 1.56 základní plus dohněda/šeda 1.5
c. sluneční dohěda/šeda 60 % 1.56
dohěda/šeda 80 % 1.56

A. Plastové

a) čiré

Základní

Plastové čočky tvrzené bez dalších povrchových úprav. Index lomu čočky je 1.56. Vhodné pro hodnoty do 2,50 dioptrie. Avšak tento typ čoček není již vhodný při hodnotách dioptrií nad +/-2.00 a zároveň při denním nošení brýlí – zde doporučujeme čočky základní plus vč. antireflexu. Při výběru obrub s tenčími stranicemi či výběru polobruby doporučujeme již také čočky ztenčené – a to z důvodu, že tloušťka čočky z bočního pohledu na brýle je příjemně akceptovatelná – brýle vypadají hezky. Na čočky základní lze samostatně přidat antireflexní vrstvu proti odleskům v barvě zelené, modré či zlatavé (nutno počítat s délkou dodání cca 14 dní a vyšší cenou) – čímž je možné je doporučit k celodennímu nošení.

Čočky základní v rozsahu +6.00 až –6.00 dioptrií (Dtp) jsou skladové a hotové brýle jsou připraveny k expedici do tří pracovních dní. Pozor! – u dětských brýlí s hodnotami vyššími než +2.00 dioptrií je nutné počítat s výrobou čoček. Nelze použít čočku o průměru 65 mm, je nutné použít průměr menší.

Základní plus

Plastové tvrzené (odolné proti poškrábání) čočky s antireflexní a antistatickou vrstvou. Index lomu 1.56. Vhodné pro hodnoty až do -/+ 5.00 dioptrie. Ovšem tento typ čočky není vhodný tehdy, pokud máte hodnoty dioptrií nad +/-3.00 dioptrie a zároveň zvolíte obrubu s tenčí stranicí či poloobrubu nebo bezrámečkovou obrubu. Je to z důvodu viditelnosti plné tloušťky čočky z bočního pohledu na brýle. Vznikl by tzv. efekt popelníku zejména u brýlí do dálky, neboť čočky jsou nejtlustší na boku:)

Pro ilustraci níže vidíte 2 různé čočky základní plus – index lomu 1.56. Čočka, než je zabroušena do konktrétních obrub, má vždy kulatý tvar. Průměr 70 mm se standardně používá pro zábrus brýlí se zápornými dioptriemi. Průměr 60 mm (65 mm) je používán pro zábrus plusových dioptrií.


prumer 60 mm
prumer 70 mm

Čočky základní plus v rozsahu +6.00 až –6.00 dioptrií (Dtp) jsou skladové a hotové brýle jsou připraveny k expedici do tří pracovních dní. Pozor! – u dětských brýlí s hodnotami vyššími než +2.00 dioptrií je nutné počítat s výrobou čoček. Nelze použít čočku o průměru 65 mm, je nutné použít průměr menší.

Ztenčené plus

Plastové tvrzené čočky s antireflexní a antistatickou vrstvou. Tyto čočky mají vyšší index lomu (1.61) a jsou vhodné zejména pro osoby mající vyšší dioptrie (+/-3.00 až +/- 6.00 Dpt). Vysokoindexní plastové čočky jsou tenčí, než základní plastové nebo minerální (skleněné) čočky o stejné dioptrické hodnotě. Díky dostupným úpravám a správnému výběru čoček vzhledem k Vaší oční vadě lze dosáhnout velmi kvalitního výsledného efektu vidění ve spojitosti s příjemným vzhledem.

Ultratenké plus

Plastové tvrzené čočky s antireflexní a antistatickou vrstvou. Tyto čočky mají vyšší index lomu (1.67) a jsou vhodné zejména pro osoby mající vysoké dioptrie (+/- 4.00 až +/- 6.00 Dpt). Vysokoindexní plastové čočky jsou tenčí, než základní a tenčené plastové nebo minerální (skleněné) čočky o stejné dioptrické hodnotě. Díky dostupným úpravám a správnému výběru čoček vzhledem k Vaší oční vadě lze dosáhnout velmi kvalitního výsledného efektu vidění ve spojitosti s příjemným vzhledem.

Altex

Plastové brýlové čočky s antireflexní vrstvou, vysokoindexní (1,60). Díky své pevnosti, tenkosti a lehkosti jsou ideální pro zabroušení zejména do vrtaných (bezrámečkových) obrub a také optimální jsou pro vázané (polo) obruby. V případech kdy by došlo u ostatních plastových čoček k odštípnutí či odlomení, altex vydrží. Jeho vyšší cena je vyvážena odpovídající kvalitou a výdrží. Výsledná tloušťka je srovnatelná s brýlovými čočkami tenčenými plus (1,61 index lomu), jsou tedy tenčí než základní plastové nebo minerální (skleněné) čočky o stejné dioptrické hodnotě.

b) samozabbarvovací

Samozabarvující se brýlové čočky Vám pomáhají chránit Váš zrak před škodlivým slunečním zářením, 100% blokují nebezpečné UV paprsky. Samozabarvující čočky se přizpůsobí slunečnímu záření a ztmavnou podle jeho intenzity. Čočky Transitions 6 mají novou technologii, díky které zabarvení probíhá rychleji a s klesající teplotou ovzduší se zvyšuje rychlost zabarvení. Více o čočkách Transitions 6 zde. Samozabarvující brýlové čočky jsou vhodné pro každodenní nošení. Uvnitř v místnosti jsou samozabarvující čočky čiré jako běžné brýle, venku na jasném slunci se čočky zabarví na úroveň tmavých slunečních brýlí. V místností jsou dokonale čiré (zbytkové zabarvení se pohybuje mezi 3 – 16%). Nicméně v autě, kdy čelní sklo odruší velkou část UV záření, se čočky nezabarví dostatečně. Venku při vhodných podmínkách se velice rychle zabarví od 14 % až na 85%. Čím vyšší je intenzita UV záření a nižší teplota tím více a rychleji se zabarví. Můžete se zvolit mezi zabarvením došeda a dohněda. Používáme dva typy čoček:

  • vysoce kvalitní čočky Transitions 6 (index lomu 1.5)
  • velmi kvalitní středněindexový plast (základní plus, index lomu 1.5)
  • oba typy mají antireflexní vrstvu

omezení: Dioptrický rozsah pro tento typ čoček je maximálně +/- 4.00 Dpt. Jinak řečeno součet absolutních hodnot Vaší dioptrie a cylindru musí být nižší než 4. (Např. pokud máte – 3,5 dpt, cylindr musí být max. –0,5 dpt). 

c) sluneční

Brýlové čočky permanentně zabarvené a to do barvy hnědé, či šedé. Zvolíte si sami intenzitu zabarvení (jak tmavé by čočky měly být). Standardně nabízíme dvě možnosti a to 60% zabarvení a 80% zabarvení (tyto čočky jsou tedy tmavší než s 60% zabarvením). Barvené mohou být pouze brýlové čočky bez antireflexní vrstvy, tedy v našem obchodě čočky tzv. základní – tvrzené brýlové čočky s indexem lomu 1,56. Čočky jsou opatřeny kvalitním 100 % UV filtrem. Pokud si přejete jiné procento zabarvení, prosím vepište Váš požadavek do poznámky v objednávce.

Omezení: Tyto čočky dodáváme v rozsahu maximálně + 6.00 až – 6.00 Dpt.

B. Minerální sklo

Brýlové čočky z minerálního skla lze zabrousit pouze do celoobroučkových brýlí. Nabízíme pouze čiré a samozabarovací.

a. čiré

Základní

Skleněné čočky bez antireflexní vrstvy, nejzákladnější a nejobyčejnější čočka. Vhodné pro hodnoty do 2,0 dioptrií. Čím je vyšší hodnota dioptrií, tím je potřeba počítat s větší tloušťkou na okrajích čočky. Výsledná tloušťka závisí na několika faktorech, z nichž stěžejní jsou velikost dioptrií a vzdálenost zornic.

Základní plus

Skleněné čočky s antireflexní vrstvou. Vhodné pro hodnoty do 3,0 dioptrie. Čím je vyšší hodnota dioptrií, tím je nutné počítat s větší tloušťkou na okrajích čočky. Výsledná tloušťka závisí na několika faktorech, z nichž stěžejní jsou velikost dioptrií a vzdálenost zornic.

Ultratenké minerální plus

Skleněné čočky s antireflexní vrstvou a vysokým indexem lomu. Díky indexu lomu 1,7 jsou vhodné zejména pro osoby mající vyšší až vysoké dioptrie (+/- 3.00 až +/- 6.00 Dpt). Vysokoindexní skleněné čočky jsou tenčí, než základní a tenčené plastové nebo základní minerální (skleněné) čočky o stejné dioptrické hodnotě. Díky dostupným úpravám a správnému výběru čoček vzhledem k Vaší oční vadě lze dosáhnout velmi kvalitního výsledného efektu vidění ve spojitosti s příjemným vzhledem.

b. samozabarvovací

Samozabarvující se brýlové čočky Vám pomáhají chránit Váš zrak před škodlivým slunečním zářením, 100% blokují nebezpečné UV paprsky. Samozabarvující čočky se přizpůsobí slunečnímu záření a ztmavnou podle jeho intenzity. Samozabarvující brýlové čočky jsou vhodné pro každodenní nošení. Uvnitř v místnosti jsou samozabarvující čočky čiré jako běžné brýle, venku na jasném slunci se čočky zabarví na úroveň tmavých slunečních brýlí. V místnosti jsou dokonale čiré (zbytkové zabarvení se pohybuje mezi 3 – 16%). Nicméně v autě, kdy čelní sklo odruší velkou část UV záření, se čočky nezabarví dostatečně. Venku při vhodných podmínkách se velice rychle zabarví od 14 % až na 85%. Čím vyšší je intenzita UV záření a nižší teplota tím více a rychleji se zabarví. Můžete si zvolit mezi zabarvením došeda a dohněda. Používáme kvalitní minerální čočky s indexem lomu 1.53.

Základní dohněda/šeda

Minerální samozabarvovací brýlová čočka s indexem lomu 1.53 bez dalších povrchových úprav zabarvující se do hnědé nebo šebé barvy – dle Vašeho výběru.

Základní plus dohněda/šeda

Minerální samozabarvovací brýlová čočka s indexem lomu 1.53 včetně antireflexní vrstvy zabarvující se do hnědé nebo šebé barvy – dle Vašeho výběru.

omezení: Dioptrický rozsah pro tento typ čoček je maximálně +/- 4.00 Dpt . Jinak řečeno součet absolutních hodnot Vaší dioptrie a cylindru musí být nižší než 4. (Např. pokud máte – 3,5 dpt, cylindr musí být max. –0,5 dpt). 

c. sluneční

Minerální čočky nenabízíme v trvale zabarveném provedené, tedy ve variantě sluneční. Sluneční brýle lze zhotovit výhradně s čočkami plastovými.

Ceník nabízených čoček – plastovéPlastové brýlové čočky
zabarvení úprava čoček cena vč. DPH vhodný typ obruby
čiré Brýlová čočka základní 1.56 195,–/ks (pár 390,–) celoobruba, poloobruba
Brýlová čočka základní plus 1.56 395,–/ks (pár 790,–) celoobruba, poloobruba
Brýlová čočka ztenčená 1.61 645,–/ks (pár 1290,–) celoobruba, poloobruba
Brýlová čočka Altex 1.61 645,–/ks (pár 1290,–) vrtaná obruba, poloobruba
Brýlová čočka ultratenká plus 1.67 1220,–/ks (pár 2440,–) celoobruba, poloobruba

zabarvení úprava čoček cena vč. DPH vhodný typ obruby
samozabarvovací Transitions 6 dohněda 1.5 1198,–/ks (pár 2396,–) celoobruba, poloobruba
Transitions 6 došeda 1.5 1198,–/ks (pár 2396,–) celoobruba, poloobruba
základní plus dohněda 1.56 870,–/ks (pár 1740,–) celoobruba, poloobruba
základní plus došeda 1.56 870,–/ks (pár 1740,–) celoobruba, poloobruba

zabarvení úprava čoček cena vč. DPH vhodný typ obruby
sluneční hnědé 60 % 1.5 345,–/ks (pár 690,–) celoobruba, poloobruba
hnědé 80 % 1.5 345,–/ks (pár 690,–) celoobruba, poloobruba
šedé 60 % 1.5 345,–/ks (pár 690,–) celoobruba, poloobruba
šedé 80 % 1.5 345,–/ks (pár 690,–) celoobruba, poloobruba


Ceník nabízených čoček – minerálníMinerální brýlové čočky
zabarvení úprava čoček cena vč. DPH vhodný typ obruby
čiré Brýlová čočka základní 1.5 195,–/ks (pár 390,–) celoobruba
Brýlová čočka základní plus 1.5 445,–/ks (pár 890,–) celoobruba
Brýlová čočka ultratenká 1.7 645,–/ks (pár 1290,–) celoobruba

zabarvení úprava čoček cena vč. DPH vhodný typ obruby
samozabarvovací základní dohněda.1.5 395,–/ks (pár 790,–) celoobruba
základní došeda 1.5 395,–/ks (pár 790,–) celoobruba
základní plus dohněda 1.5 645,–/ks (pár 1290,–) celoobruba
základní plus došeda 1.5 645,–/ks (pár 1290,–) celoobruba

 

Proč brýle od nás...

  • Dioptrické brýle, obroučky, více než 400 modelů obrub, vše skladem
  • Odborné poradenství optometristy
  • Kvalitní obroučky za nejnižší ceny
  • Brýlové čočky (skla) čiré, samozabarvovací, sluneční
  • Zkuste si brýle jako naživo v naší aplikaci Virtuální zrcadlo
  • On-line platby samozřejmostí
  • Jistota zavedené společnosti
 


 
Líbíme se Vám? Dejte like! pinterest google+