Jak použít virtuální zrcadlo

Aplikace virtuální zrcadlo Vám umožní vyzkoušet si brýle, aniž byste museli opustit pohodlí svého domova. Níže jsme pro vás připravili stručný popis jak do virtuálního zrcadla vstoupit, jak obruby zkusit a co lze v zrcadle s obrubou či celou fotografií dále dělat (např. sdílet na facebooku nebo odeslat e-mailem).

Otevření aplikace virtuální zrcadlo

1. Z horního menu

Do aplikace se dostanete jednoduše kliknutím na text Virtuální zrcadlo v horním vodorovném menu zcela vpravo na halvní stránce(obr. 1).


Obr. 1


2. Přes konkrétní obrubu

Dalšími možnostmi jak si brýle pomocí aplikace vyzkoušet, je kliknout na tlačítko „Zkusit“ u dané obruby v nabídce (obr. 2) nebo na tlačítko „Vyzkoušet brýle – virtuální zrcadlo“ na detailu produktu (obr. 3).


Obr. 2


Obr. 3


Použití krok za krokem

1. Nahrávání fotografie

Ať jste zvolili pro vstup do aplikace jakoukoli cestu, otevře se Vám prázdné virtuální zrcadlo, kde budete vyzváni k vložení fotografie – můžete fotografii nahrát z počítače nebo se vyfotit webkamerou (obr. 4).

Dbejte prosím na to, aby jste se na fotografii dívali přímo před sebe a aby byla dostatečně světlá.


Obr. 4

2. Nastavení terčů na zornice

Po úspěšném náhrání fotografie jste vyzváni k umístění terčů. Umístěte je uchopením a tažením myší přesně na Vaše zornice. Jakmile poprvné pohnete s terčem, vpravo vedle fotky se objeví detail oka pro zcela přesné umístění terče. Jakmile jste si jisti umístěním terčů, klikněte na „Pokračovat“.


Obr. 5

3. Zadávání vzdálenosti zornic neboli PD hodnoty

Aplikace nyní sama ořízla fotografii pouze na Váš obličej a vy prosím zadejte hodnotu vzdálenosti Vašich zornic – PD hodnotu (obr. 6). Hodnotu Vám na vyžádání změří Váš oční lékař. Pokud máte poukaz (zakázkový list) z optiky, tak na něm bývá PD uvedeno vždy. PD hodnotu si také můžete změřit sami, případně za pomoci druhé osoby dle metod uvedených na našich stránkách zde: Vzdálenost zornic (PD hodnota). Někdy bývá PD hodnota psána zvlášť pro pravé a zvlášť pro levé oko. V případě, že máte k dispozici tyto dvě samostatné hodnoty, pomocí odkazu „Mám dvě čísla PD hodnoty“ si přepnete pole pro zadání na dvě samostatná pole. Prosíme pozor: Nezadávejte do pole pro jednu hodnotu součet hodnot pravého a levého oka. Po zadání PD hodnoty (hodnot) klikněte na „Pokračovat“.


Obr. 6


4. Zkoušení obrub on-line

Nyní je Vaše fotografie připravena pro zkoušení obrub (obr. 7). Pokud jste šli cestou z horního menu, vyberte si prosím obrubu z nabídky akčního zboží v pravém svislém sloupci nebo pomocí levého svislého menu rozkliknutím kategorie a postupným upřesněním typu, meteriálu či barvy (toto menu funguje stejně jako když jste přímo v e-shopu mimo zrcadlo).

Změna fotografie

Změnit fotografii můžete kdykoli během procesu zkoušení pomocí textového odkazu „Změnit fotografii“ vlevo nahoře nad fotografií.

Obr. 7

Pokud jste šli cestou přes konkrétní obroučku, přiloží se Vám tato rovnou na obličej. Informace k právě zkoušené obrubě jsou k dispozici pod fotografií. Další obrubu můžete vybrat z nabídky vpravo nebo použít levé menu pro upřesnění – toto upřesnění se Vám projeví také ve výběru na pravé straně – pravý sloupec se nyní nazve „Váš výběr“ (obr. 8).

Obr. 8

Pokud před otevřením virtuálního zrcadla použijete levé menu pro upřesnění svého výběru, zobrazí se Vám na fotografii první obruba toho výběru. My jsme zvolili z výběru obrubu UK029 (obr. 9). Myslíme, že slečně celkem sluší :). Celý výběr je k dispozici na pravé straně ve svislém sloupci – posunovat lze pomocí tlačítka se šipkou zcela dole. Levé menu je ve stavu, který odpovídá situaci před otevřením virtuálního zrcadla.

Pohyb obrubou

Pro přesné usazení obruby na Váš obličej můžete použít šipek nahoře, dole a na stranách. Záměrně nelze měnit velikost obruby – jedině tak odpovídá pohled na fotografii s obrubou realitě.


Obr. 9

5. Odeslání e-mailem, uložení fotografie do počítače, další fotografie/vi­deo obruby

Pro odeslání fotografie e-mailem klikněte na textový odkaz „Odeslat známému e-mailem“ úplně dole pod Parametry brýlí – fialový ovál na obr. 10. Stejně tak, pokud chcete fotografii uložit, klikněte na odkaz „Uložit obrázek do počítače“ zcela dole pod odkazem pro e-mailové odeslání.

Pro zobrazení dalších obrázků (jiné pohledy, detaily, video) právě zkoušené obruby klikněte na odkaz „Další obrázky brýlí“ v pravo nahoře nad fotografií – zelený ovál na obr. 10.

Pokud se Vám obruba líbí, nezapoměňtě ji sdílet na svém facebook profilu :) – červený ovál na obr. 10.


Obr. 10

5. Ukázka příliš malé obruby

Zde slečna zvolila příliš malou obrubu vzhledem ke svému obličeji.

Obr. 11

Věříme, že nyní pro Vás bude použití Virtuálního zrcadla snadnější a užijete si při zkoušení příjemnou zábavu.

Příjemný výběr a nákup brýlí Vám přeje tým vyhodne-bryle.cz :-)

 

Proč brýle od nás...

  • Dioptrické brýle, obroučky, více než 400 modelů obrub, vše skladem
  • Odborné poradenství optometristy
  • Kvalitní obroučky za nejnižší ceny
  • Brýlové čočky (skla) čiré, samozabarvovací, sluneční
  • Zkuste si brýle jako naživo v naší aplikaci Virtuální zrcadlo
  • On-line platby samozřejmostí
  • Jistota zavedené společnosti
 


 
Líbíme se Vám? Dejte like! pinterest google+