Obruby

V naší nabídce naleznete širokou paletu originálních modelů obrub pro dioptrické brýle. Důraz klademe především na kvalitu ve spojení s rozumnou cenou. Dodavatele vybíráme pečlivě jak tuzemské, tak zahraniční. Navštěvujeme veletrhy po celé Evropě, abychom Vám, našim zákazníkům, zajistili rozmanitý a kvalitní výběr. K dispozici jsou obruby dámské, pánské i dětské kolekce. Vyberte si z nabídky obruby plastové, kovové, titanové či kombinaci těchto a dalších materiálů. Vyberte si obruby hranaté, oválné či kulaté. Nedílnou součástí aktuální nabídky jsou obruby retro kolekce (typ wayfarer, plastové obuby), jež nabízí nápadité vzory. Módní trendy na nás působí ze všech stran. My se snažíme nabídnout jak modely moderní, tak i ty, které jsou našimi zákazníky oblíbeny již leta.

Ceny obrub

Obruby se cenově liší v závislosti na složitosti modelu a skladbě použitého materiálu. Plastové celoobruby jsou proto vždy levnějšími modely, než např. celoobruby kovové či plastovo/kovové, jenž kombinují dva materiály. Typ poloobruba (vázaná obruba) je již zase o něco více složitějším modelem, a je tedy i v o něco vyšší cenové hladině. Vrtané obruby jsou nejdražšími modely z důvodu jejich složitosti a také následné náročnosti na vybroušení a montáž brýlových čoček. Cena zabroušení čoček je u nás vztahována k ceně obrub, a to proto, abychom nenavyšovali uměle cenu čoček. Praktikují to tak povětšinou i standardní kamenné optiky.

Typy obrub

Celoobruba – nejrozšířenější typ obrub. Celoobruby se zhotovují z rozmanité škály materiálů (plastové, kovové, titanové, titanflex, imitace dřeva a další) a v široké paletě stylů (kulaté, hranaté, oválné, retro) i barev. Brýlové čočky jsou do nich vsazeny po vybroušení přesně dle drážky uvnitř obruby. Kovové obruby mívají na vnitřní straně po bocích maličké šroubky, jejichž povolením se čočky do obruby jednoduše vsadí a poté se šroubky jen dotáhnou.

Poloobruba (vázaná obruba) – také velmi rozšířený typ obruby, zejména v posledních letech. Někteřá poloobuby vnímají jako více elegantní než obrubu celorámovou a jiným lidem se třeba vůbec nelíbí. Zřídka kdy narazíte na poloobrubu plastovou, zhotovují se zejména z kovu. Brýlové čočky jsou do poloobrub vsazovány tzv. vázáním, kdy jednu část čoček obepíná samotná obruba s drážkou a druhá je obepnuta silonem. Silon může vést po celém spodním okraji brýlové čočky, nebo jen po jejím vnějším okraji nebo i skrytě za částí obruby (zespod, zboku,…), takže tato obuba se poté tváří jako celoobruba (je-li nutno použít silon, jedná se vždy o poloobrubu). Tento typ zábrusu (vsazení) je náročnější na provedení.

Vrtaná obruba (bezrámečková obruba) – v posledních letech začal tento typ obrub získávat na oblíbenosti. Lidé, kteří chtějí mít brýle nenápadné, nebo by se za výrazné obruby styděli, volí právě tuto možnost. Paradoxně je nazývána obruba „bezobroučkouvá“:-) Zde neprobíhá klasický zábrus brýlových čoček. Brýlové čočky se sice vybrousí do požadovaného tvaru (okraje se ohladí či vyleští), nicméně poté se do nich pouze vrtají maličké dírky na místech, kde se poté připevní pomocí šroubků stranice a nosník. Rozmanité variace nabízí pouze zmíněné stranice vrtaných obrub. Někdy jsou pouze uzoučké, jednoduché, jindy dvojité, nebo se zajímavým zdobením. Tento typ zábrusu (vrtání) je nejvíce technicky náročné.

Třeba Vás napadne otázka – jak je možné, že nabízíme obruby tak levně? Pro odpověď prosím přejděte na odkaz zde.

Přejít na výběr obruby nebo do Virtuálního zrcadla.

 

Proč brýle od nás...

  • Dioptrické brýle, obroučky, více než 400 modelů obrub, vše skladem
  • Odborné poradenství optometristy
  • Kvalitní obroučky za nejnižší ceny
  • Brýlové čočky (skla) čiré, samozabarvovací, sluneční
  • Zkuste si brýle jako naživo v naší aplikaci Virtuální zrcadlo
  • On-line platby samozřejmostí
  • Jistota zavedené společnosti
 


 
Líbíme se Vám? Dejte like! pinterest google+